Jak to działa?

Jak to działa?

Systemy fotowoltaiczne to urządzenia do generowania energii elektrycznej z promieniowania słonecznego.

solar-cells-157122Więc, jak to działa?

Ogniwo fotowoltaiczne składa się z płytki z półprzewodnika posiadającej złącze P (positive) – N (negative). W strukturze takiej występuje pole elektryczne (bariera potencjału).

W chwili, gdy na ogniwo pada światło słoneczne, powstaje para nośników o przeciwnych ładunkach elektrycznych, elektron – dziura, które zostają następnie rozdzielone przez pole elektryczne.

Rozdzielone ładunki powodują, iż w ogniwie powstaje napięcie. Po dołączeniu obciążenia (urządzenia pobierającego energię) następuje przepływ prądu elektrycznego.

Zapraszamy do kontaktu! Chętnie odpowiemy na wszelkie pytania!

 

Gdzie można postawić ogniwa fotowoltaiczne?

Wszędzie! Jednak przede wszystkim, należy dostosować konstrukcję dla baterii fotowoltaicznych do rodzaju dachu (kąt nachylenia, kierunek nachylenia), jak również do materiału jakim pokryty jest dach.

grafika agaJeżeli budynek posiada płaski dach, możemy Państwu zainstalować konstrukcję najbardziej przystosowaną do Państwa potrzeb. Dach płaski umożliwia skierowanie paneli w kierunku południowym i ich kąt nachylenia.

 

Najnowsze tendencje pozwalają zastosować oprócz klasycznej konstrukcji dla fotowoltaiki, także inne rozwiązania. Jeżeli na to pozwalają obliczenia statyczne, można zastosować tzw. samoobciążeniowe konstrukcje dla fotowoltaiki. Takie rozwiązanie pozwala na stosunkowo szybki montaż i nie narusza w żaden sposób integralności i konstrukcji dachu. Ich wadą jest konieczność dokładnych obliczeń statycznych, które żadnym sposobem nie mogą lekceważyć sztywność budynku.

 

 Instalacja naziemna

Instalacje naziemne muszą spełniać kilka różnych warunków – oprócz obliczeń statycznych jest konieczne zapewnić obliczenie wytrzymałości solar-cells-491701obciążenia samej gleby. Takie obliczenie określi, czy można użyć do zamocowania w terenie wbijanych słupów, czy też istnieje potrzeba korzystać z wkrętów do ziemi. Szczególnie na nierównym żwirowym podłożu jest bardzo ważna możliwość wyrównywania nierówności pomiędzy wkrętem do ziemi i resztą konstrukcji.


Mówią, że …

NAJLEPSZE BIURO RACHUNKOWE W OKOLICY!!

KIERUNEKZYSK.pl KLIKNIJ I ZOBACZ!!!

Biuro rachunkowe KierunekZysk.pl
z nami idziesz tylko w dobrą stronę!
Zadzwoń! Tel. 77 4142038 :-)

Chcesz kupić, sprzedać nieruchomość?

ONI CI POMOGĄ!!

ProConsilio.pl Twoje biuro nieruchomości!!!

Biuro nieruchomości ProConsilio.pl

zapewni Ci szybką sprzedaż i bezpieczeństwo transakcji!
Sprawdź ich ofertę :-)