Co to jest?

Fotowoltaika- co to jest?

Fotowoltaika- co to jest?solar-power-862602

To jest to dziedzina nauki i techniki zajmująca się przetwarzaniem światła słonecznego na energię elektryczną, czyli inaczej wytwarzanie prądu elektrycznego z promieniowania słonecznego. Proces przemiany światła słonecznego na energię elektryczną następuje w ogniwach fotowoltaicznych. Na dzień dzisiejszy jest to jeden z najskuteczniejszych sposobów pozyskiwania energii elektrycznej z odnawialnym źródeł energii. Od niedawna, dzięki nowym regulacjom zawartym w nowelizacji ustawy o prawie energetycznym, również w Polsce możemy produkować prąd na własne potrzeby.

bulb-160207Systemy fotowoltaiczne to urządzenia do generowania energii elektrycznej z promieniowania słonecznego, jak się to dzieje ?

Ogniwo fotowoltaiczne składa się z płytki z półprzewodnika posiadającej złącze P (positive) – N (negative). W strukturze takiej występuje pole elektryczne (bariera potencjału). W chwili, gdy na ogniwo pada światło słoneczne, powstaje para nośników o przeciwnych ładunkach elektrycznych, elektron – dziura, które zostają następnie rozdzielone przez pole elektryczne. Rozdzielone ładunki powodują, iż w ogniwie powstaje napięcie. Po dołączeniu obciążenia (urządzenia pobierającego energię) następuje przepływ prądu elektrycznego.

Zapraszamy do kontaktu! Chętnie odpowiemy na wszelkie pytania!


Mówią, że …

NAJLEPSZE BIURO RACHUNKOWE W OKOLICY!!

KIERUNEKZYSK.pl KLIKNIJ I ZOBACZ!!!

Biuro rachunkowe KierunekZysk.pl
z nami idziesz tylko w dobrą stronę!
Zadzwoń! Tel. 77 4142038 :-)

Chcesz kupić, sprzedać nieruchomość?

ONI CI POMOGĄ!!

ProConsilio.pl Twoje biuro nieruchomości!!!

Biuro nieruchomości ProConsilio.pl

zapewni Ci szybką sprzedaż i bezpieczeństwo transakcji!
Sprawdź ich ofertę :-)